Business continuity support
Belangrijke uitgangspunten bij het inrichten van een uitwijk ?zijn RPO (Recovery Point Objective) en RTO (Recovery Time Objective). RPO geeft aan hoeveel data er verloren mag gaan bij een disaster. RTO geeft aan binnen hoeveel tijd de systemen weer beschikbaar moeten zijn. Vanuit de uitgangspunten tijd en dataverlies wordt een passend ontwerp gemaakt waarbij het gebruik maken van shared resources centraal staat. We hebben diverse mogelijkheden van uitwijk. De oplossing met de grootste RPO/RTO is een uitwijk waarbij gebruik gemaakt wordt van tape. Scripting, asynchrone en synchrone mirrors zijn andere mogelijkheden van uitwijk. Wanneer siterecovery manager - een oplossing van VMware - wordt ingezet kan automatisch uw Disaster Recovery plan up-to-date gehouden worden.
Smart Storage
Centrale opslag van gegevens zoals databestanden, e-mail en databases is voor de meeste organisaties inmiddels “commodity”. Waarschijnlijk is het voor deze organisaties dan ook inmiddels al gewoon geworden dat ze periodiek met grote investeringen te maken krijgen om de toenemende datagroei in technische oplossingen te kunnen vertalen. Het gevolg is dat organisaties nooit het punt bereiken waarop hun investering in storage direct terugvertaald kan worden naar de in gebruik zijnde capaciteit.
Door gebruik te maken van de Smart Storage dienst van Open Line kan de behoefte van uw opslagcapaciteit exact worden afgestemd op de levering ervan. Kort gezegd: u neemt alleen de capaciteit af die u nodig heeft en betaalt per Gigabyte of Terabyte. Indien gewenst kunt u snel uw capaciteit vergroten tegen de vooraf overeengekomen kostprijs. Hierdoor zijn uw budgetten nauwkeurig af te stemmen op de functionele eisen en wensen van uw organisatie. En wordt u niet geconfronteerd met, mogelijk onverwachte, hoge investeringen waarvan u nog niet meteen zeker weet dat u deze capaciteit in de toekomst ook nodig zult hebben. Open Line kan vanuit haar datacenters de storage aan uw organisatie beschikbaar stellen en daarbij zorgdragen voor een replicatie van de opgeslagen data naar een tweede datacenter.
Smart Back-up
Door de toename van opslagcapaciteit kampen veel organisaties met uitdagingen rondom de back-up van al hun documenten, databases en e-mail. Deze uitdagingen liggen vooral op het vlak van de duur van de back-up en de handling en opslag van tapes. Daarnaast wordt het snel kunnen terughalen van gegevens van een back-up een tijdrovende activiteit. Open Line kan een dienst aanbieden om de back-up van een aantal servers via een lijnverbinding op te slaan in haar datacenters. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de EMC2 Avamar oplossing, waarbij de data eerst wordt gededupliceerd alvorens deze over de lijnverbinding naar het extern storage bij Open Line wordt verstuurd. Dit heeft als voordeel dat het niet meer noodzakelijk is om glasvezelverbindingen aan te leggen die alle data bijvoorbeeld in één nacht kunnen transporteren. Afhankelijk van de omvang van de data en de soort databestanden kan een 50Mbps lijnverbinding al voldoende zijn. Op basis van uw wensen kan een retention-time worden overeengekomen voor dagelijkse, wekelijkse, maandelijkse en jaarlijkse back-ups. Desgewenst kunnen deze back-ups nog worden weggeschreven naar tape. Ook de benodigde storage aan de zijde van Open Line is vele malen kleiner dan een back-up waarbij geen gebruik zou worden gemaakt van deduplicatie. Duplicatieratio’s van 1:50 zijn snel te realiseren en kan oplopen tot ratio’s van 1:250. Hoe groter de retention-time (bewaartermijn) hoe hoger de deduplicatieratio.
U hoeft geen enkele investering te doen in nieuwe back-up oplossingen zoals back-upsoftware, tape-robots, data-kluizen en tapes. Wij vervangen uw huidige back-upsoftware door de Avamar-agents en plaatsen de back-up in ons datacenter tegen een vast bedrag per Gigabyte opslagcapaciteit per maand. Hierdoor is niet alleen uw back-up goed georganiseerd maar ook de archivering van uw data.

